VÝHRA V BOHUSLAVICÍCH

SK BOHUSLAVICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 1:3 (0:1)

V dohrávaném zápase si trápící se Bohuslavice pozvaly na své hřiště mužstvo ze Závady. Úvod zápasu patřil Bohuslavicím, které lépe kombinovaly. Jejich akce ale končily na spolehlivě a v pohodě chytajícím Petru Krajíčkovi. Po dvaceti minutách převzala otěže hry do svých rukou Závada. Ta ujala ve 25. minutě vedení, když si Lukáš Staňo narazil s Jiřím Léblem, a prvně jmenovaný uklidil míč k tyči bohuslavické branky - 0:1. Po půlhodině hry se dotával do šance závadský Jiří Lébl, ale brankář Juchelka jeho pokus kryje. V závěru poločasu ještě vystrašily Bohuslavice Krajíčka z trestného kopu.

Úvod druhého dějství patřil hostujícímu týmu. Hned ve 46. minutě se Závada ujala dvoubrankového vedení, když po závaru v domácím pokutovém území odkopával domácí zadák míč tak nešťastně, že trefil Lukáše Staňa, od nějž se míč odrazil do sítě - 0:2. Ve 49. minutě se krásně uvolnil Radim Husárik, a jeho střela jen o milimetry minula pravý roh bohuslavické svatyně. Po hodině hry se dostával do šance bohuslavický Daniel Štefek, ale Petr Krajíček byl opět neprůstřelný. V poslední čtvrthodině hry Bohuslavice přitlačily Závadu. V 83. minutě střídající Jan Vitásek orazítkoval pouze tyč. O dvě minuty později využil nedorozumění mezi brankářem Krajíčkem a obráncem Jan Vitásek, a vykřesal jiskérku naděje pro domácí - 1:2. Závada ale v samém závěru vedení pojistila, když střela Radima Husárika z dvaceti metrů skončila u tyče - 1:3. Pak hned rozhodčí zápas ukončil.

Kaitán Závady Robin Vitásek byl po utkání spokojen: "Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. První půle byla taková ukopaná, ale druhý poločas nabídl dramatickou podívanou, ze které jsme vyšli úspěšně."