BOD Z HATI

TJ SOKOL HAŤ "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 2:2 (1:1)

V sobotu 13.10.2018 jsme zavítali na půdu posledního celku soutěže Hati.  Bylo krásné skoro letní počasí, a naši borci se netajili snahou odvézt si nějaké body. V 5. min. se z otočky málem trefil Danek Štefek, bohužel mířil vedle. Domácí ale nehleděli na postavení v tabulce, v 10. min. využili chyby naší rozehrávky, podnikli rychlý výpad a po centru zprava nedal Tyleček hlavičkou do protisměru pohybu našemu gólmanovi Petru Krajíčkovi šanci - 1:0. Hráči Hati ucítili šanci, a snažili se v této fázi zápasu útočit a pálit z každé pozice - většinou nepřesně. Pak se už situace začala měnit v náš prospěch. Závada postupně ovládla střed hřiště, a vytvořila si převahu. Ve 27. min.  prošel Danek Štefek pravou stranou a přesnou střelou k bližší tyči vyrovnal - 1:1. Nadále jsme měli víc ze hry, bohužel se nám do poločasu skórovat nepodařilo.

Druhou půli začali lépe domácí. Ve 47. min. z trestného kopu z pravé strany trefili břevno, a i nadále stříleli jak jen to trochu šlo. Závada zkoušela protiútoky a v 66. min. to vyšlo - Dino vyslal dopředu Štefka a náš osvědčený kanonýr dloubáčkem přes gólmana otočil stav na 1:2. Minutu nato opět Danek Štefek unikl po levé straně, jeho dělovka těsně minula domácí branku. Hať ale nesložila zbraně. Naopak se vrhala do útoků a našim bylo brzy horko - v 75. min. vytvořili neuvěřitelný závar, natlačili se dopředu, nejdřív trefili břevno, aby chvíli nato Konečný přesnou střelou pod břevno  vyrovnal - 2:2. Blížil se konec a začínalo se odznova. Hra se přelévala ze strany na stranu, Závada měla k dispozici nadějný trestňák (Štefek nad), i domácí stále hrozili, až přišla poslední minuta, kdy naši pronikli před pokutové území Hati, odražený míč se po závaru dostal ke Kamilu Hofrichterovi, ten už jen trefoval branku, bohužel se mu do střely postavila záda jednoho z beků a byl z toho jen roh. Ten už jsme nevyužili, a tak si vezeme bod za remízu 2:2.

"Byl to spíše boj, než fotbal", řekl po utkání předseda Závady Jiří Škroch, "Hať nám nic nedarovala, nám se podařilo otočit výsledek ale domácí si nakonec bod zasloužili. V sobotu 20.10.2018 hostíme doma od 14-ti hod. leadera soutěže celek Bolatic, bude to zajímavé, všechny zvu a věřím ve vítězství."

Góly: 11. L. Tyleček , 76. R. Konečný - 27. D. Štefek , 66. D. Štefek