BOD ZE STRAHOVIC

SK METEOR STRAHOVICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 1:1 (0:1)

V sobotu 30.3.2019 náš celek v přímém souboji o průběžné třetí místo vyrazil do Strahovic. Setkaly se teamy z popředí tabulky, ale hra tomu dvakrát neodpovídala. Jak naši, tak i domácí hráli spíše opatrně, chyba střídala chybu, tak není divu, že se do první příležitosti dostal až Dino ve 24. min., kdy hlavičkoval po rohu vedle. Ke konci poločasu se nám podařilo Strahovice přitlačit na jejich polovině - ve 39. min. vypálil Dan Gryz táhlou, ale přesnou střelu z dálky, gólman Moravec míč taktak vyškrábl na roh. Minutu na to Vojta Chříbek vyslal do šance Dina, ten prošel po pravé straně a přesnou střelou otevřel skóre - 0:1. Vzápětí Gryz uvolnil Michala Balona, ten ale v šanci střílel nad. Poločas zakončil Danek Štefek, kdy z trestného kopu mířil vedle.

Druhá půle víceméně kopírovala tu první. Hra byla oboustranně plná nepřesností, diváci si moc neužili. V 55. min. se domácím podařil se protlačit po pravé straně, a Stříbný vyrovnal na 1:1. V 64. min. mohli výsledek dokonce otočit, naštěstí ve vyložené šanci nemířili přesně. V 65. min. se zkoušel prosadit Michal Balon, také ale pálil vedle. V 73. min. po odraženém míči hlavičkoval zblízka Maldini, míč šel po trajektorii břevno - asi branková čára - ven, sudímu hodinky nezavibrovaly, tak to gól nebyl. V 81. min. míč po naši akci zprava propadl přes celé malé vápno k Vojtovi Chříbkovi, před ním zírala skoro prázná branka, míč měl před sebou ... a nějakým způsobem to dal vedle. V 84. min. jsme ještě jednou zkoušeli strhnout vítězství na svou stranu, Dino se zprava řítil na gólmana, byl v úhlu, tak volil přihrávku na nabíhajícího Dana Gryze, domácí bek ale obětavým zákrokem nebezpečí odvrátil na roh. Oba soupeři se nakonec rozešli smírně 1:1.

"Utkání moc krásy nepobralo, ale vezeme bod z venku, a to se počítá," řekl po zápase předseda Závady Jiří Škroch. "Jsme pořád v tabulce třetí, což je příjemné, ale už příští sobotu 6.4.2019 hostíme od 15,30 Darkovičky, kdy budeme chtít svou kvalitu potvrdit."

Góly: 55. J. Stříbný - 40. L. Staňo