DERBY PRO BĚLOU

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL BĚLÁ 1:4 (0:3)

V sobotu 1.9.2018 jsme v očekávaném derby doma přivítali celek z Bělé. Hosté dorazili natěšeni, na utkání se připravili a jejich příznivci vytvořili bouřlivou kulisu. Náš team byl bohužel ochuzen o absenci několika hráčů, taktak se poskládala základní jedenáctka, ale přesto nám patřil úvod zápasu. Branku hostí Závada ohrozila již v 2. min. (nad) a v 6. min. kopal Danek Štefek z dobré pozice trestňák, který gólman Bělé Krištof vyrazil na roh. V 11. min. se ale hosté dokázali prosadit akcí z levé strany, kdy se míč dostal k volnému Richtrovi, a po jeho nekompromisní dělovce to bylo 0:1. V 16. min. mohl vyrovnat Danek Štefek, ale z voleje po trestném kopu Radima Husárika mířil nad. Ve 20. min. po chybě domácí rozehrávky se do kontru dostala Bělá, a volný D. David se hlavičkou přes Brankáře Závady Petra Krajíčka nemýlil - 0:2. Naši se nevzdávali a snažili se snížit. Ve 26. min. kopal Danek Štefek další trestňák, Krištof míč vyrazil, po dalším centru se do gólovky dostal Maldini, hlavičkoval ale vedle. Účet první půle hosté uzavřeli ve 34. min. kdy po rohu a pohotové dorážce opět D. David zvýšil na 0:3.

Druhý poločas začala Závada dobře, ve 47. min. se po chybě rozehrávky hostí a přiťuknutí Dankem Štefkem do šance dostal Michal Balon, a bylo to 1:3. Vzápětí  po rohu hlavičkoval v šanci Vojta Chříbek, těsně ale minul. V těchto okamžicicích se utkání lámalo, bohužel snížit na rozdíl jediné branky se nám nepodařilo, a pro naše hráče bylo čím dál těžší se proti úporné a bojovné hře Bělé prosadit. Navíc po další chybě defenzivy Závady se po rohu zadarmo k míči dostal J. David a dorážkou zvýšil na 1:4. Snažili jsme se výsledek zkorigovat, ale ani šance Štefka a v poslední minutě hlavička Maldiniho ke gólu nevedly.

Předseda klubu Jiří Škroch po utkání řekl: "Hosté hráli bojovný fotbal, nic nevypustili, a když mohli dát gól, tak jej dali. My jsme bohužel nehráli v optimálním složení, ale to se nedá nic dělat, proto můžeme Bělé k výhře jen poblahopřát. V neděli 9.8.2018 hrajeme od 16-ti hod. v Sudicích, bude to těžký zápas, my jsme si ale vědomi svých kvalit, a věřím, že nepojedeme domů s prázdnou."

Góly: 47. M. Balon - 11. J. Richter , 20. D. David , 34. D. David , 81. J. David