OPĚT NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

TJ SOKOL ZÁVADA - TJ SOKOL ŠILHEŘOVICE "B" 4:1 (1:0)

V sobotu 11.5.2019 jsme doma přivítali béčko Šilheřovic. Prvních 10 minut utkání se soupeři oťukávali, došlo k několika málo náznakům šancí. V 11. min. se Danek Štefek dostal se do příležitosti, napálil ale jen gólmana hostí Jendřejka. V 17. min. Dino po samostatném úniku pálil těsně nad. V 18. min. po nedorozumění domácí obrany zahrozili hosté, naštěstí z toho nebylo nic. Ve 20. min. po autovém rozehrání se ocitl v ideální palebné pozici Dan Gryz, mířil alel těsně vedle. Ve 26. min. David Kubiš hodil dlouhý aut, který vyděsil obranu soupeře, došlo k závaru, míč jsme ale do branky neprotlačili. Pak už ale udeřilo - v 38. min. se Michal Balon protáhl po lajně do šestnáctky, a hostům nezbylo, než jej faulovat. Penalty se ujal Danek Štefek a střelou k levé tyči nedal gólmanovi hostí šancí - 1:0. Šilheřovice kontrovali nebezpečnými nakopávanými balony, ale náš brankář Petr Krajíček vždy podržel.

Začátek druhé půle nějaký extra fotbal nepřinesl, ale postupně se domácímu celku dařilo svůj náskok navýšit. V 58. min. po centru ze strany podběhl gólman Jendřejek centrovaný míč, který doputoval k osamocenému Balonovi, a ten jej hlavičkou bez váhání uklidil  do branky - 2:0. Hosté poté opět dvakrát nebezpečně zahrozili, Krajíček byl naštestí bezchybný. V 66. min po výborné kombinaci na půli soupeře jsme rozebrali domácí obranu a Dan Gryz zvýšil na 3:0. V 77. min. Danek Štefek z přímého kopu přehodil zeď, gólman hostí se překvapit nenechal. V 80. min se prosadili hosté a Jakubec korigovali na 1:3. V zápětí se ale do šance dostal Dino, nedal brankáři šanci a uzavřel skóre na konečných 4:1.
"Nebyl to úplně optimální výkon, ale výhra je zasloužená," řekl po utkání vedoucí domácího teamu Jan Cigán, "Vnutili jsme soupeři svoji hru, dařilo se nám proměnit šance a zápas jsme měli pořád ve svých rukou. V sobotu 18.5.2019 už od 15-ti hod. hrajeme v Chuchelné s místním béčkem, bude to hodně zajímavé střetnutí, všechny na něj zvu, a věřím, že se opět prosadíme."

Góly: 38. D. Štefek (p.) , 60. M. Balon , 66. D. Gryz , 82. L. Staňo - 80. P. Jakubec