SKVĚLÝ VÝKON V BOHUSLAVICÍCH

SK BOHUSLAVICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 1:4 (0:0)

V sobotu 27.4.2019 jsme se v dalším derby střetli v Bohuslavicích s místním B-teamem. Závada ohrozila domácí už ve 4. min., kdy zprava sběhl Dino, dal to pod sebe Jiřímu Léblovi, ten ale branku minul. V 17. min. se do další šance dostal Danek Štefek, mířil taky nepřesně. Vzápětí nás do nebezpečného závaru dostali domácí, brankář Petr Krajíček však odvážným zákrokem vše vyřešil. Po gólu volal naše akce z 24. min., Jiří Lébl pronikl zprava, posunul míč do příležitosti Dinovi, jeden z bohuslavických beků mu jej však v poslední vteřině vypíchl na roh. Oba teamy hrály s nasazením až do konce poločasu, gól ale zatím nepadl.

Začala druhá půle a děly se věci. V 53. min. kopala Závada roh, míč se odrazil k Robinu Vitáskovi, gólman Bohuslavic Jan Kozel (který si na tento zápas odskočil od bohuslavického A-teamu) byl na místě. Hned v 55. min. do útoku vyrazili domácí, centr zprava proletěl až k Danieli Buhlovi, který hlavičkou zblízka otevřel skóre - 1:0. Závadou to neotřáslo, naopak v 63. min. Dan Gryz geniální českou uličkou vyslal do sóla Dina a ten střelou podél gólmana k tyči vyrovnal - 1:1. Vzápětí zaútočili domácí, Krajíček však byl na místě. Minutu na to pronikl obranou zprava Lébl, míč se po jeho přihrávce dostal na pětce k Danku Štefkovi, a ten jej zády k brance, patičkou, odrazem od tyče a možná za přispění dorážky Dina poslal do sítě - 1:2. Rozehrálo se, do útoku vyrazil domácí kapitán Buhla a krásnou střelou o fous minul pravý horní roh Krajíčkovy branky. V 68. min. se po akci Dino - Štefek zprava po přenesení hry nalevo do šance dostal Michal Balon, mířil těsně nad. V 74. min. vyslal Dan Gryz zpoza šestnáctky parádní střelu, brankář Kozel ale prokázal své kvality a parádním zákrokem míč škrábnul na roh. K tomu se postavil David Kubiš, rozehrál centr na zadní tyč, škrtl to jeden z beků ... a byl to gól. Vedli jsme 1:3. V 78. min. vyrazil do útoku Vojta Chřibek, pronikl zprava, na milimetr přesně přihrál před branku, kde volný Dan Gryz zvýšil na 1:4. Závada byla v laufu, domácí rezignovali. V 83. min. Dino vyslal do šance Danka Štefka, Kozel ale výborným zákrokem bůra nepřipustil. A tak v očekávaném derby vyhrála Závada v Bohuslavicích 1:4.

"Hráli jsme velmi dobře, byl to zážitek," zářil po zápase předseda klubu Jiří Škroch. "Podali jsme proti silnému soupeři parádní výkon, hráči opravdu zaslouží pochvalu. V neděli 5.5.2019 od 16,30 hrajeme v Zábřehu proti béčku Dolního Benešova. Tomu se na jaře daří, my ale svou kůži zadarmo nedáme, a věřím že nám i nadále forma vydrží."

Góly: 55. D. Buhla - 63. L. Staňo , 65. L. Staňo , 75. D. Kubiš , 78. D. Gryz