ZÁVADA PŘEHRÁLA BOLATICE

FK BOLATICE "B" - TJ SOKOL ZÁVADA 3:7 (1:2)

V sobotu 1.6.2019 přívítal leader tabulky a už jistý vítěz soutěže FK Bolatice "B" druhého v tabulce team ze Závady. Za krásného letního počasí se střetly celky, které se dobře znají, jako vždy byl zápas velice zajímavý pro Jardu Náwratha a Jürgena Sniehottu, kteří anžto bolatičtí, zanechali trvalou stopu v dějinách závadské kopané. Utkání začalo opatrně, hosté se nepouštěli do žádných větších akcí, domácí se připravovali rozjet svůj standartní brankostroj - hned v úvodu zahrozil nejlepší střelec ročníku Tomáš Kretek, jeho volej ale náš gólman Patr Krajíček bravurně kryl. Závada zvolila vyčkávací taktiku, kterou hráči do puntíku plnili. Hráli jsme se zataženou obranou a čekali na příležitosti. A první se naskytla v 16. min., Dino utekl zleva a milimetrově přesným dloubáčkem nedal mladému brankáři Breuerovi šanci - 0:1. Hned z protiútoku se domácí dostali k tresnému kopu z hranice naši šestnáctky, Krajíček byl ale bezchybný. Ve 33. min. zahrávala z pravé strany tresňák i Závada. David Kubiš protáhl míč na vzdálenější tyč, skvěle zaběhnuvší Robin Vitásek jej vrátil zpět k druhé tyči, kde už byl Dan Gryz a vedli jsme 0:2. Ve 36. min. vyrazil do úniku Danek Štefek, mířil ale nad. Minutu na to se protáhl do sóla Gryz, obešel i brankáře, už už zasunoval míč do sítě, když domácí bek mu jej vytlačil v poslední setině vteřiny na roh. V závěru prvního poločasu se prosadil snajpr Tomáš Kretek, když snížil na 1:2.

Začala druhá půle, a Bolatice hned zahrozily nastřelenou tyčí Krajíčkovy branky. V 60. min. po akci domácích sudí pískl proti nám penaltu, míč si postavil Kretek, dal gól ... rozhodčí jej ale kvůli předčasnému vběhnutí domácího hráče do pokutového území nechal opakovat. A tentokrát Tomáš Kterek napáli jen tyč. Stále jsme vedli a na domácí začala padat nervozita. Navíc v 62. min. David Kubiš parádním lobem zvýšil na 1:3. V 67. min. si to ťukli Dino s Danem Gryzem a vedli jsme 1:4. V 70. min. se domácí ve snaze něco s výsledkem udělat natlačili do naší šestnáctky, vyprodukovali trmu-vrmu na jejíž konci Langer dostal míč do sítě - 2:4. Bolatice ožily, ale uběhla minuta hry a Danek Štefek, který si dnes poctivě plnil vzhledem ke zvolené taktice hlavně defenzivní úkoly, vyrazil do sóla a vedli jsme 2:5. Vzápětí udělal fatální hrubku domácí gólman, nakopl míč přímo na Danka Štefka a ten pohodlně do prázdné branky zvýšil na 2:6. A stále nebyl konec. V 80. min. domácí napálili další tyč. V 85. min. se k dalšímu tresnému kopu postavil Tomáš Kretek, Petr Krajíček jeho střelu vyrazil před sebe a volný Řehánek snížil na 3:6. Závěr ale patřil hostům ze Závady, Danek Štefek v poslední minutě už jako vyloženě ofenzivní hráč opět utekl všem a hattrickem stanovil definitivní výsledek  - 3:7.

"Bylo to něco báječného a před všemi hráči smekám klobouk. Závada odehrála parádní zápas, zvítězili jsme na půdě celku, který evidentně patří o třídu výš, a o to je naše výhra cennější," nešetřil po utkání superlativy Vojta Chřibek, jehož zranění nepustilo na hřiště, ale s bravurou zvládl roli pomezního."Hráči plnili zvolenou taktiku a bonus bylo téměř stoprocentní proměňování šancí," pokračoval, "Do konce soutěže chybí dvě kola, a nám se už jako reálná možnost jeví druhá příčka v konečné tabulce. V sobotu 8.6.2019 už v 15 hod. doma přivítáme béčko Darkovic, přijďte všichni, jsme v dosahu historického úspěchu."

Góly: 44. T. Kretek , 70. O. Langer , 88. P. Řehánek - 16. L. Staňo , 33. D. Gryz , 62. D. Kubiš , 67. D. Gryz , 71. D. Štefek , 73. D. Štefek , 89. D. Štefek