PO NADĚJNÉM ÚVODU JENOM BOD

TJ SOKOL ZÁVADA - FK JAKARTOVICE 2:2 (2:0)

Za typicky podzimního počasí se v Závadě se odehrával zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním diktovali tempo hry domácí, kteří se už ve 4. minutě po nahrávce Staňa dostávali do šance Michalem Kozlem, ten ale velmi slabě vystřelil. V 8. minutě se dostaly do své jediné šance v prvním poločase Jakartovice, ale po nahrávce Koneczného přeloboval Urban brankáře Krajíčka i s brankou. O čtyři minuty se na šestnáctce uvolnil Dino, jehož střelu pod víko vyrazil brankář Smolek na rohový kop. Závada šla do vedení po čtvrthodině hry, když se opět Dino probil středem hřiště a našel vpravo zcela volného Dana Gryze, který napálil nemilosrdně míč k tyči – 1:0. Pak dvakrát zahrával rohový kop Daniel Štefek. Z prvního skončil koníček Robina Vitáska nad brankou. Ve druhém případě hlavičkoval Staňo těsně vedle. Ve 22. minutě na rohu šestnáctky Dino nazdařbůh plácl do míče a jeho šťastná střela propadla brankáři Smolkovi až do sítě – 2:0. Ve 26. minutě zahrával rohový kop opět Daniel Štefek, ale hlavička Dina trefila na brankové hráče pouze spoluhráče. Poslední možnost prvního poločasu měl Daniel Štefek, ale jeho střela skončila mimo.

Ve druhé půli se obraz hry otočil o sto osmdesát stupňů. Nejdříve se sice objevil sám před Smolkem Daniel Štefek, ale pouze ho nastřelil. Dvě minuty po přestávce ale našel centr Hajduka na druhé straně hřiště Mičku, který z první mířil do protipohybu brankáře Petra Krajíčka – 2:1. Tento okamžik byl zlomový, protože domácí, jako by se zalekli a přenechali volné pole Jakartovicím, jejichž převaha ale byla spíše platonická. V 74. minutě nebyl hostům uznán gól pro ofsajd, a tato situace hodně nadzvedla hosty ze židle, a vzbudila hodně emocí. Osm minut před koncem byl sražen ve vápně hostující kapitán Urban. Sám postižený pak na sebe vzal zodpovědnost a z penalty stanovil konečný resultát zápasu – 2:2. V závěru ještě mohly Jakartovice skóre otočit. Ale Urban po rohovém kopu nastřelil jen obránce a po něm Poštulka z pěti metrů přestřelil branku.

"Byli jsme v první půli lepší a mohli jsme zápas rozhodnout," řekl po utkání GSM Závady Jan Cigán. "V druhém dějství jsme se nepochopitelně zatáhli, přestali jsme napadat, a tak, co se dá dělat, máme jen bod. V sobotu 9.11.2019 hrajeme poslední zápas sezony ve Štítině, věřím že budeme bodovat."

Góly: 17. D. Gryz , 22. L. Staňo - 47. R. Mička , 82. R. Urban (p.)