PŮLTUCET V PÍŠTI

TJ SLAVIA PÍŠŤ - TJ SOKOL ZÁVADA 6:1 (4:1)

Píšť jednoznačně porazila v derby Závadu. Už po osmi minutách se domácí dostali do vedení, když přesný centr Vlhy prodloužil do sítě Sedláček – 1:0. O dvě minuty později z trestného kopu zazvonil na břevno kapitán Patrik Moric. Ve 12. minutě poprvé zahrozila Závada, ale Daniel Štefek byl v nadějné pozici vytlačen obráncem domácích. Závada se na chvilku vrátila do hry v 19. minutě, když Krupa odcentroval do vápna a brankář Liška si nešťastně srazil míč za svá záda – 1:1. O dvě minuty ale nastartoval ve středu hřiště Palkovič své sólo a poslal míč k levé tyči – 2:1.  Ve 35. minutě opět vyšla spolupráce Vovese s Chromečkou, když druhý jmenovaný si obešel i brankáře Krajíčka a zasunul míč do prázdné kasy – 3:1. Za tři minuty vyslal aktivně hrající Karel Moric do úniku Vlhu, který brankáři nedal žádnou šanci – 4:1.

Ve druhé části už domácí družina na trávníku zcela dominovala a už to bylo jen otázkou výše konečného skóre. Pátou branku přidal v 65. minutě po přesné přihrávce Kudlíka Tyleček, který už nemohl minout prázdnou branku hostí – 5:1. Poslední branku přidal dvacet minut poté, co brankář Krajíček vyboxoval mokrý míč na Vlhu, který ho hlavičkou přeloboval a přidal svůj druhý gól v zápase – 6:1. V závěrečné dvacetiminutovce mohla Píšť přidat další tři až čtyři branky, ale tentokrá se gólman Krajíček překonat nenechal.

"Bylo to jednoznačné," řekl po utkání GSM Závady Jan Cigán, "Domácí míří za postupem, mají na to kádr, a dneska nás jednoznačně přehráli. Chtěli jsme hrát fotbal, ne jen betonovat a bránit, ale proti dnešnímu soupeři to nešlo. Jedeme dál, příští neděli 15.9.2019 hrajeme od 16-ti hod. v Kylešovicích, věřím že budeme odjíždět s body."

Góly: 8. D. Sedláček , 21. K. Palkovič , 35. V. Chromečka , 38. O. Vlha , 65. J. Tyleček , 69. O. Vlha - 19. P. Liška (vl.)