S ŽIVOTICEMI JSME VYVÁLČILI BOD

TJ SOKOL ZÁVADA - FK DOLNÍ ŽIVOTICE 3:3 (1:2)

V úvodu byly Životice jasně lepším týmem. Už ve třetí minutě nahrál Dušek před bránu Borunskému, ale ten nastřelil pouze Krajíčka. V 6. minutě se už hosté radovali z gólů, když se rohový kop Pumra dostal na hlavu Duška, a ten angličanem pokořil Krajíčka - 0:1. Další šanci hostů vykryl Kuncovi Krajíček a o chvíli později po průniku Borunského, netrefil Dušek míč v dobré pozici. Domácí se poprvé osmělili až po čtvrthodině hry, kdy využil Gryz odkryté levé strany hostů, a vnikl do šestnáctky, kde na přední tyči překonal Otipku - 1:1. Ve 24. minutě se dostal do zakončení domácí Staňo, ale jeho střelu z otočky si pokryl Otipka u své tyčky. O minutu později našel Hanák Duška, jehož tvrdou střelou vyrazil Krajíček na rohový kop. Pak přišla desetiminutovka domácích. Nejdříve po centru Chříbka vyrazil hlavičku Daniela Štefka skvělým zákrokem Otipka. Pak na Otipku nevyzrál z přímého kopu zase Daniel Štefek, když brankář jeho pokus vyrazil z pod břevna na roh. Pak se třikrát do zakončení dostal domácí Staňo, ale dvakrát hlavičkoval vedle, a jednou mu jeho střelu u tyčky vyrazil Otipka. Pět minut před pauzou se dostal před Krajíčka hostující Dušek, ale přeloboval ho i s brankou. Ve 42. minutě vyslal Vícha dlouhým pasem do úniku Borunského, který střelou podél Krajíčka vrátil hostům vedení - 1:2. V závěru ještě pálil vysoko nad životický Kunc.

Úvod druhé části se povedl Závadě, která hned po šesti minutách opět srovnala. To prošel dlouhý aut Patrika Štefka až do pokutového území na Kozla, který do něj trkl hlavou a Otipka míč vyrážel už za brankovou čáru - 2:2. Hned vzápěti mohly Životice hned vést, ale Kuncovi nebyl uznán gól pro ofsajd. Po hodině hry hlavičkoval nad domácí branku Jasník. V 65. minutě vnikl do domácího vápna Vícha, ale místo střely zbytečně přihrával. V 70. minutě se po zbytečné ztrátě míče dostal do domácího vápna Borunský, který udělal kličku a střelou na vzdálenější tyč vrátil hostům vedení - 2:3. Pak se dostal do pokutového území Vícha a tvrdou střelou přehodil brankáře a nastřelil břevno. V 78. minutě mohly Životice definitivně rozhodnout, když se po nahrávce Duška na Víchu dostal míč až k Borunskému, který nejdříve nastřelil Krajička, pak jeho dorážku skvěle vyrazil na zemi Krajíček a dotřetice Borunský poslal míč do boční sítě. Toto se hostům o pět minut později vymstilo, když jeden z jejich obránců nastřelil míč do zad Daniela Štefka, a míč se pak odrazil k tyči hostující branky a Otipka se marně na něj natahoval - 3:3. V závěru se už skóre nezměnilo a soupeři si po bodu rozdělili.

"Byl to boj," řekl po utkání GSM Závady Jan Cigán, "Hosté hráli dobře, nám ale skvěle zachytal Petr Krajíček, a i ostatní hráče musíme za nasazení a bojovnost pochválit. Jdeme dál, hrát se dá s každým. V sobotu 26.10.2019 hrajeme od 14-ti hod. v Březové, která je favoritem, ale pokud zopakujeme dnešní výkon, nejsme bez šance."

Góly: 16. D. Gryz , 53. M. Kozel , 83. D. Štefek - 6. P. Dušek , 42. J. Borunský , 70. J. Borunský