Obsah

VÁVROVICE NÁM DALY ČTYŘKU

Typ: ostatní
TJ SOKOL ZÁVADA - FK NOVA VÁVROVICE 1:4 (1:3)

Vávrovice suverénně porazily domácí družstvo ze Závady. Už po čtvrthodině hry dostal nahrávku mezi hráče Číp, který nasadil kličku brankáři i obránci a zasunul balon do zcela odkryté branky – 0:1. Závada se na chvíli vrátila do hry ve 22. minutě, když při standardce neuhlídala hostující obrana Gryze, který hlavou pohodlně skóroval – 1:1. O chvíli později navíc mohla Závada ještě otočit skóre zápasu, ale domácí útočník Daniel Štefek nevyzrál na gólmana Tesaře. Ve 32. minutě tak vrátil hostům vedení Jakub Lichovník, který dostal míč do vápna a střelou na vzdálenější tyč nedal Krajíčkovi šanci – 1:2. Před pauzou zvyšoval vedení Vávrovic po přihrávce Jakuba Lichovníka jeho bratr Jan, který se sám proháčkoval do vápna a pokořil Krajíčka – 1:3. V prvním poločase ještě mohla Závada děkovat výbornému Krajíčkovi (který se zaslouženě dostal i do sestavy kola) že je to pouze o dvě branky. Hodně šancí spálili hlavně bratří Lichovníci a střelecké kopačky nenazul rovněž i Chryczyk.

Ve druhém poločase se moc obraz hry na hřišti nezměnil Vávrovice nadále pálily své šance. Závada se sice více osmělovala, ale její centry do pokutového území moc z rovnováhy brankáře Tesaře vyvést nemohly, i když hodně mu stěžovalo práci počasí. Ani střely z velké vzdálenosti ohrožení jeho branky nepřinesly. Ve druhé části tak padla jen jedna branka, a to v 66. minutě, když aktivně hrající Jakub Lichovník gólově oslovil Čípa, který nezaváhal a Krajíček naposled lovil balon ze sítě – 1:4. V závěru ještě mohl navýšit skóre hostující Morisch, ale ani jeho střely se neujaly.

"Šli jsme do zápasu značně oslabeni" řekl po utkání stoper Závady Robin Vitásek, "Soupeř nás v začátku zatlačil, dal první gól, my ze standardky srovnali a z následné naší šance jsme mohli jít do vedení, to se ale nestalo, a následný brejk hosté využili a v dalším průběhu si zaslouženě došli pro vítězství. Příští neděli 13.10.2019 hrajeme od 15-ti hod. v Komárově, snad už budem komplet, a body budou zase patřit nám."

Góly: 22. D. Gryz - 14. M. Číp , 32. J. Lichovník , 43. J. Lichovník , 66. M. Číp